...

#Ateliér fyzického divadla #DF #pro děti

Naslouchání – představení pro děti od 7 let a jejich rodiče

Již se nehraje

NASLOUCHÁNÍ

Příběh je o hledání průniku mezi námi, o ztrácení a nacházení cest a znaků. Ale také o zvědavosti, o touze porozumět a pochopit, co máme společného - co nás všechny spojuje. Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem, nebo kdo jsme, když nemyslíme na to, kdo nejsme?

Jde o inkluzivní autorské představení kombinující prvky fyzického a loutkového divadla.

Představení je vhodné pro děti a dospělé s věkovou hranicí 7+, inkluzivní pro diváky se sluchovým znevýhodněním.

 

NASLOUCHÁNÍ je absolventským představením studentek Ateliéru fyzického divadla Divadelní fakulty JAMU v Brně. Záměrem díla Moniky Štolcové a Barbory Türkmen je budování, kultivování citlivosti u dětí i dospělých. V díle se autorky soustředily na zvědomování této lidské schopnosti zejména ve dvou základních úrovních. První je budování citlivosti vůči sobě a druhou budování citlivosti vůči světu kolem nás.

Chceme propojit dva zdánlivě odlišné světy. Přivést děti a dospělé do konfrontace - do naslouchání jeden druhému. Rozhodli jsme se pro světy slyšících a neslyšících - pro světy, které se dokáží v rámci tématu navzájem inspirovat. Co se od sebe dokážeme naučit? Co díky sobě navzájem dokážeme pochopit? Umíme nasloucháním druhého lépe (u)slyšet sami sebe?

Představení je uváděno také pro školní skupiny.

 

 

O inscenaci

Datum premiéry 15. dubna 2024
Délka představení 40 minut
Počet repríz 6

Inscenační tým

Autor: Monika Štolcová
Autor: Barbora Türkmen Šoganová
Výprava: Laura Černáková