...

#2023/2024 #Ateliér fyzického divadla #DF

Lucie Faltusová

„Obdivuji krásu, harmonii a pravdivost v umění. Obdivuji tanec… pohyb, v jeho nekonečné svobodě a možnostech exprese. Je jedním z hlavních zdrojů mého nadšení, mojí fascinace v životě. Přeji si stát se zprostředkovatelem umění, které otevírá duši a naplňuje srdce. Přeji si tančit a tvořit iniciační, fascinující díla plná pravdy, krásy a harmonie.“

Uroboros (režie, choreografie a performance: Lucie Faltusová a Ema Poliaková, taneční duet zasazený do prostor Uměleckoprůmyslového muzea – Moravská galerie, 2023)

Tunýlky (autorské monodrama, režie a performance: Lucie Faltusová, pomocná dramaturgie: Jana Vaverková, 2022)

Šišipuk (HABRAKHADABRA – klaunský kabaret, koláž sólo-klaunských výstupů studentů AFD, 2022)

Minifestival multimediální a scénické tvorby v Napajedlích
(performance v rámci minifestivalu, režie: Lucie Faltusová, Matěj Pour, Monika Šarlejová,
taneční duet (Faltusová, Pour) ve spolupráci s multimediálními efekty a projekcí (Šarlejová), 2022)

Hyacinta (Moliére: Scapinova šibalství – Commedie dell’arte,
režie: Pierre Nadaud, Dalibor Buš, studenti AFD, 2021)

Performerka v krátkém tanečním filmu „Slovanská epopej“      (režie: Lucie Faltusová, taneční sólo – inspirováno volně na motivy obrazu Alfonse Muchy – „Slované v pravlasti“, autorský projekt, 2021)

 

Performerka v krátkém tanečním filmu (režie: Lucie Faltusová, instantní kompozice = taneční improvizace = autorský projekt v rámci ateliérového projektu „Jemné vnímání vlastní cesty prostorem“, 2020)

Performerka (Participace na projektu IMMEDIATUS – série večerů zprostředkovávající nové formy improvizovaného umění, instantní kompozice, 2022)

Performerka – tanečnice (Participace na uměleckém programu TantraFestivalu, 2019)

Výška: 163 cm

Hlas: soprán

Studium na JAMU mě rozvinulo v mnoha směrech. Dalo mi možnost si určit vlastní směr, otestovat mou uměleckou aspiraci a ochutnat různé dovednosti jako: žonglování, akrobacii, instantní kompozici, herectví, klauniádu, autorskou tvorbu a další. Rozhodně mě ale prověřilo jako člověka, skrze výzvy, zkoušky a interakci s různými lidmi. Studium Fyzického divadla ze mě neudělalo tanečníka nebo herce, ale všestranného bádajícího performera.

Kontakt: Tel. +420 721 271 250

E-mail: lucka25.faltusova@seznam.cz

IG: lluciefalltusova