...

#2023/2024 #Ateliér fyzického divadla #DF

Kristýna Kučerová

Su z Brna. Pokud je potřeba někde něco udělat, neumím odolat. Krotit mě musí lidé kolem. Vedle studia na JAMU, dělám zdravotního klauna, spolupracuji s Divadlem Aldente (s herci s Downovým syndromem), s bazmek entertainment a Divadlem Druhý Pád. Dělám folklór v Líšni a pořád zpívám – prý jsem malý jukebox, který přetváří anglické texty.

Via Fidei Lucis (performerka, manifesto, Moravská galerie – Uměleckoprůmyslové muzeum Brno, autoři: Monika Štolcová, Jiřina Krásová, 2023)

Posedlá (monodrama vycházející z fragmentů dramatického textu, jehož autorkou je Lesia Ukrajinka (Larysa Kosač), autoři inscenace: Max Nowotarski, Kristýna Kučerová, 2022)

HABRAKHADABRA ( Klaunský kabaret, Kolektiv AFD, 2022)

tao teď Inc. (performerka, magisterský autorský projekt Markéty Břundové z ateliéru Divadlo a výchova, dále pod Divadlem Druhý Pád, 2022)

Brighella (Skapinova šibalství, Commedia dell´arte, režie: Pierre Nadaud, Dalibor Buš, 2021)

Schody (krátký taneční film na motivy obrazu Akt sestupující ze schodů II. (1912) od Marcela Duchampa, koncept: Kristýna Kučerová, střih: Barbora Šimová, kamera: Martin Jakubec, 2021)

Ú-K-LID (krátký autorský taneční film, 2020)

Salome (tanečnice, opera, Národní divadlo Brno, režie: David Radok, choreografie: Andrea Miltnerová, 2023)

Nevěsty (duchova nevěsta / choreografka, Divadlo Aldente, podle balad Karla Jaromíra Erbena, scénář a režie: Jitka Vrbková, 2023)

Zdravotní klaun o.p.s. (zdravotní klaun, začátek práce v této společnosti, 2023)

Post-traumatické kabaretní duo (klauni, Festival Amplión – festival nových forem, performeři: Barbora Šoganová, Kristýna Kučerová, 2023)

Důvody pestrokvětosti (pastýř broučků, ento-etnografická performance, bazmek entertainment, koncept a dramaturgie: Eva Lietavová, Anna Prstková, Patrik Boušek, 2022)

IMMEDIATUS (performerka, instantní kompozice, 2022)

BE IN (CLUSIVE) (výzkumnice, mezinárodní spolupráce s divadly pracujícími s herci s Downovým syndromem: Divadlo Aldente, Teatr21 – Polsko, blueApple – Anglie, 2021-2023)

Zlatý kolovrat (Dornička – ruce, Divadlo Aldente, podle balad Karla Jaromíra Erbena, scénář a režie: Jitka Vrbková, 2020

Do tance s radostí (pedagog pohybové průpravy, dětský soubor, od 2020, nyní externě)

 

Datum narození: 9. 9. 1999, Brno

Výška: 152 cm

Hlas: Prý svérázný a znělý soprán říkali.

Dovednosti: Všechno a nic, nic a všechno. Být klidná a neklidná zároveň. To, že kontrast je vodivý a tam něco vzniká. Jinak žonglování, akrobacie, párová akrobacie a zpěv, práce s multimédii a organizační schopnosti.

Kontakt: Tel.: +420 774 83 44 76

E-mail: kristyna.kucerova99@gmail.com

IG: _kristyna_kucerova_