Brněnské kulturní fórum: Kultura dostupná pro všechny

9. 10. 2023 se v Divadle na Orlí bude konat 17. setkání Brněnského kulturního fóra na téma: Kultura dostupná pro všechny.

Akci organizuje Odbor kultury Magistrátu města Brna

Více informací najdete na kultura.brno.cz


Sedmnácté setkání kulturního fóra bude na téma přístupnosti kultury. Jaké má brněnská kulturní scéna silné stránky nebo naopak slabiny z hlediska přístupnosti? Co s tím plánujeme dělat? Čekají nás informace o aktuálních možnostech a příklady dobré praxe v brněnské umělecké sféře. Těšit se můžeme i na inspiraci ze zahraničí. Nezapomeneme samozřejmě ani na pravidelnou část Otevřené fórum, ve které se budete moci paní primátorky nebo Odboru kultury zeptat na vše, co vás v oblasti kultury a kreativního sektoru zajímá.

Vstup na akci je zdarma. Protože se snažíme zajistit přístupnost akce v nejširším rozsahu, máme pro vás nově krátký registrační formulář  Pokud by Vám nefungoval odkaz, ozvěte se nám s registrací a vším, co potřebujete pro své maximální pohodlí a celkovou spokojenost s průběhem celé akce, na e-mail: kultura@brno.cz Celý prostor divadla je přístupný, zajištěno bude tlumočení do znakového jazyka a do angličtiny, asistenční služba i simultánní přepis mluvené řeči celého programu. Během celého odpoledne pro vás bude připraveno občerstvení, a to včetně bezlepkové a vegan varianty.

Program odpoledne:

13:00
Kultura Brno
Úvodní slovo primátorky města Brna. Odbor kultury Magistrátu města Brna představí své plány ohledně přístupnosti brněnské kulturní scény.

13:30
Otevřené fórum
Volný prostor pro vaše dotazy, nápady a inspiraci.

14:30
Kulturní infrastruktura
z hlediska přístupnosti
Co je to Atlas přístupnosti? Která brněnská centra jsou přístupná a vhodná pro konání bezbariérových kulturních akcí? Kdo se tématu kultury bez bariér aktivně věnuje? Řekneme si něco o přístupnosti z hlediska prostoru a o službách, které jsou k dispozici.

16:00
Přístupná brněnská kultura uvádí
Brněnská kulturní scéna se má z hlediska přístupnosti čím chlubit! Těšit se můžete nejen na prezentace vybraných kulturních subjektů, ale taky na umělecká vystoupení.

18:00
Zahraniční inspirace
Inspirovat se budeme i zahraničím. Jaký je pohled na bezbariérovost jinde? Jaké příklady dobré praxe najdeme v cizině? Do panelové debaty jsme si pozvali hosty z Estonska a Maďarska, kteří se ve svých prezentacích a následné debatě zaměří na důležitost přístupnosti v kultuře.

, Kamila Murlová