Pronájem

O divadle

Divadlo na Orlí / Hudebně-dramatická laboratoř JAMU je novou divadelní scénou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Vzniklo v něm špičkově vybavené pracoviště v oblasti jevištních technologií, tj. především zvukových a světelných, které umožňuje studentům připravovat se na profesionální kariéru v prostředí odpovídajícím současným světovým trendům. Slouží především studentskému hudebnímu divadlu, tedy opeře a muzikálu, kromě studentů a pedagogů JAMU budou s Divadlem na Orlí spolupracovat umělci z profesionálních scén. Dosavadní scéna JAMU - Divadelní studio Marta – je v současné době jedno z nejnavštěvovanějších divadel malé formy v Brně, ročně se v něm vystřídá cca 6000 diváků, v Divadle na Orlí se předpokládá návštěvnost vyšší.

Kromě využití školními aktivitami lze jednotlivé prostory divadla pronajmout ke komerčním účelům.

Prostory

Divadlo na Orlí disponuje variabilním divadelním sálem, je navržen jako víceúčelový prostor s jevištěm, orchestřištěm a provazištěm, ve kterém je možné pomocí pohyblivých částí postavit klasické kukátkové divadlo, ale je také možné prostorové řešení, které mění poměr velikosti jeviště a hlediště a umožňují středové hraní. Technologie je instalována tak, aby uměla na tyto alternativy reagovat. Umožňuje vytvořit podlahu sálu v jedné rovině se scénou (možno využíti pro jiné účely než představení, např. konference aj.) a hrací prostor stejně jako prostředí hlediště umístit a omezeně obsloužit ve kterémkoliv místě. Celková plocha sálu je 21 x 12 m, výška: 6,5 m, podrobnější popis najdete v samostatném materiálu. Celková kapacita je 150 osob, v závislosti na prostorovém uspořádání.

V suterénu se nachází nahrávací studio, které je realizováno jako betonový blok pružně uložený ve dvou podlažích budovy, proto je vliv rušivých zvuků minimální. Studio má akusticky příznivý půdorys a některé akustické vlastnosti jsou variabilní. Všechny nahrávací technologie jsou odděleny, jednak v místnosti hudební režie a dále v technologických místnostech. Technologie v nahrávacím studiu je koncipována jako duální, s možností nahrávat přes klasický analogový mixážní pult, nebo přímo do nahrávacího počítačového programu. Oba způsoby lze používat současně. Plánuje se především nahrávání a zpracování v systému ProTools na počítačích Apple Mac Pro, jsou ale k dispozici i systémy Steinberg Cubase/Nuendo.

Jedinečnou součástí nahrávacího studia jsou špičkové hudební nástroje, od křídla přes legendární nástroje Moog a Hammond, špičkové koncertní harfy až po moderní softwarová řešení, jako je Vienna Symphonic Library.

Kromě divadelního sálu a nahrávacího studia divadlo disponuje třemi zkušebnami, korepetitovnou, příslušným zázemím (4 šatny pro sólisty a sbor), pokladnou a foyerem
u pokladny a před divadelním sálem, v kterém je rovněž šatna na odkládání kabátů pro diváky. Ke společenskému setkání je k dispozici vinárna v historických sklepích a kavárna s krytou zahrádkou s celkovou kapacitou až 150 osob při otevření zahrádky. Kuchyně pro oba dva prostory umožňuje přípravu teplých i studených jídel, místnosti jsou vybavené dvěma rozlehlými bary.

Zároveň je možné pro společenské setkání po akcích využít i prostor foyer s rychlým bufetem.

Celé divadlo je bezbariérové s možným čtyřiadvacetihodinovým provozem.

 

Ke stažení

Technický popis sálu stáhnout
Sál- podélný řez  stáhnout
Sál- půdorys  stáhnout
Sál- 3.NP  stáhnout
Půdorysy zkušeben stáhnout
Osvětlovací a video technika sálu  stáhnout
Zvuková technika sálu stáhnout
Technologie nahrávacího studia  stáhnout
Ceník pronájmu divadla stáhnout
Ceník pronájmu nahrávacího studia stáhnout
Objednávka služeb studia - školní projekt stáhnout
Objednávka služeb studia - sleva pro studenty stáhnout

Nabídka pronájmu


Divadelní sál

Nahrávací studio Hudebně-dramatické laboratoře JAMU