Tanči nebo zemřeš

Tanči nebo zemřeš

"Ve vesmíru jsou jen tři věci, na které je spoleh: rychlost světla, Planckova konstanta a taneční. To je fakt, který vám potvrdí kdejaký Čerokí."

Nežijeme v jednoduché době. Dalo by se dokonce říct, že žijeme v obtížné době, v době plné krizí. To máte krizi klimatickou, politickou, lidskoprávní, ekonomickou, jednu vedle druhé a někdy dokonce i zároveň.
Naštěstí ale máme taneční - elegantní tradici, během které se nemusíme soustředit na nic jiného, než jak zkoordinovat své absurdně pomalé končetiny a rozeznat rozdíl mezi čtyř čtvrtinovým a dvou čtvrtinovým rytmem.
Ano, může se zdát, že lekce tanečních je to správné místo, kde se ukrýt před nástrahami vnějšího světa. Co když je ale jedna konkrétní lekce tanečních důležitá pro osud celého lidstva? Zvládne parta sebestředných dospívajících zabránit katastrofě? A jak souvisí kukuřičné placky s cestováním v čase? To se teprve uvidí...
Jen jedna věc je jistá: je třeba tančit, nebo zemřeme.

 

Premiéra komediálního textu Patrika Bouška napsaného přímo na tělo absolvujícímu ročníku Ateiéru muzikálového herectví. 

 

Autor: Patrik Boušek

Režie: Tereza Říhová

Dramaturgie: Miroslav Ondra, Patrik Boušek

Scénografie a kostýmy: David Janošek

Hudba: Matěj Štrunc

Choreografie: Jan Šnajder

Produkce: Zuzana Kernová

Světla: Šimon Vojíř 

Zvuk: Vendula Calábková

Fotodokumentace: Jan Šmach

Hrají: Michaela Hasalová, Soňa Jagerská, Zuzana Kasová, Adam Kaňák, Kateřina Krupicová, Linda Milotová, Natálie Rašín, Rastislav Širila, Jiří Šup, Tomáš Tlučhoř

 

Plánovaná premiéra: 18.11.2020 se bohužel neuskutečnila a představení nemohlo být kvůli pandemickým opatřením dokončeno a uvedeno před diváky. 

print Formát pro tisk

Kategorie: Sezóna 2020/2021