Zdroj: http://divadlonaorli.jamu.cz/index.php?a=repertoar-pripravujeme/metronom-zivotaVydáno: 18.7.22.Autor: Kamila Murlová

Metro(nom)

„Vždyť správnou cestu znáš“

Stanice podzemní dráhy v noci – malby na stěnách se zdají být živější než kdy předtím, busker sbírá poslední drobné, pohozené kávové kelímky se jmény neznámých lidí, které pojí jedna trasa. Signalizační tabule ukazuje 00:02. Provoz metra je ukončen, opusťte prosím jeho prostory.

Nancy a Andrew by se na sebe za normálních okolností pravděpodobně ani nepodívali. Když jim ale ujede poslední spoj, zůstanou spolu uvězněni na zavřeném nástupišti. Ještě netuší, že toto náhodné setkání se stane nejdůležitějším dnem každého následujícího roku. Zapadlá stanice s kavárnou zůstává pořád stejná, ale osudy hlavních hrdinů a jejich okolí se během jedenácti let mění. Uvědomí si, že měli možná kdysi štěstí na dosah ruky?

Komorní muzikál sledující příběh dvou lidí, které svedla dohromady stanice metra. Zůstat v zajetých kolejích v rytmu neúprosného metronomu nebo se vydat do neznáma? Vsadit na náhodu nebo na osud?

 

TVŮRČÍ TÝM  
Scénář, texty písní:  Aleš Kohout, Jiří Šilberský
Text úvodní písně: Veronika Onheiserová
Hudba:  Aleš Kohout
Režie:  Jakub Hekl
Dramaturgie: Helena Gricová
Scéna: Natálie Ivkovičová
Kostýmy:

 Zora Davidová

Choreografie:

Kristína Kubačková

Produkce: Klára Eliášová
Světelný design: Josef Vlasák
Zvuk:  Jan Valošek
Fotodokumentace:  Zuzana Chludilová

 

Premiéra 20. 10.2022