Zdroj: http://divadlonaorli.jamu.cz/index.php?a=archiv-aktualit/festival-bicich-nastroju-2021Vydáno: 11.11.21.Autor: Kamila Murlová

Festival bicích nástrojů 2021

Festival bicích nástrojů 2021

Festival bicích nástrojů je mezinárodní bienále hráčů na bicí nástroje, které organizuje Hudební fakulta JAMU v Brně již od roku 2010. 

Nastupující generace perkusionistů z českých i zahraničních konzervatoří a akademií dostává na festivalu příležitost ukázat svůj talent. 

Festival, který je díky své dramaturgii ojedinělou akcí v České republice, si klade za cíl představit bicí nástroje jako svébytný prvek současné hudby. Tato nejstarší a nejrozsáhlejší nástrojová skupina prostupuje napříč nejrůznějšími hudebními žánry. Proto i na festivalu jsou zastoupeny nástroje jako tympány, bicí souprava, marimba, djembé, zvony, steel drums, vibrafon, templbloky, gongy, timbales, bonga, činely, xylofon, darbuky… To vše, a mnohem víc dokáže rozeznít mladá generace interpretů při svých festivalových koncertech.

Koncerty hráčů konzervatoří jsou na programu v pá 3.12. a v sobotu 4.12. vždy od 16h.

Koncerty hráčů akademií na ně navazují a to v pátek 3.12. a v sobotu 4.12. od 19h.

Ozdobou festivalu od jeho založení jsou workshopy a koncerty předních zahraničních pedagogů a sólistů. Letošní šestý ročník k nám přivede hosty z Francie, Nizozemí a Polska. Závěrečný koncert zahraničních hostů se ukuteční v sále Divadla na Orlí v neděli 5.12. od 16h.

Doprovodnými akcemi budou již tradičně prodejní výstavy výrobců bicích nástrojů, a také výstava obrazů.

Jednotlivé koncerty, workshopy i výstavy jsou přístupné jak pro studenty a odborníky, tak pro širokou veřejnost.