Zdroj: http://divadlonaorli.jamu.cz/index.php?a=repertoar-pripravujeme/hrad-v-nitruVydáno: 22.7.21.Autor: Kamila Murlová

Hrad v nitru

Hrad v nitru

“Hrad v nitru” je inspirován stejnojmenným dílem španělské řeholnice Terezie z Ávily (1515-1582). V něm tato neobyčejná žena a reformátorka karmelitánského řádu uvažuje o lidské duši jako o hradu se sedmi komnatami, kterými člověk musí projít, pokud se chce setkat s Bohem i sám se sebou. Je pozoruhodné, že ani pět set let neubralo tomuto duchovnímu spisu na aktuálnosti. Evropa byla tehdy jako dnes opojena. V době Tereziině bohatstvím plynoucím ze zámořských objevů a počínajícím kapitalismem, dnes vědeckým pokrokem a lidskými právy. Tehdy na pokraji třicetileté války, dnes v obavách před globálním konfliktem a ekologickou katastrofou. Tereziin “Hrad v nitru” je pro ten náš inspirací. Inspirací  v hledání “Lusthauzu srdce”, jak o něm necelých padesát let po její smrti psal i náš Jan Amos Komenský.

Scénář a režie: Dodo Gombár
Autor písňových textů: Emanuel Míšek
Hudba a hud. nastudování: Josef Fojta
Pěvecké nastudování: Dada Klementová
Choreografie: Linda Fernandez Saez
Dramaturgie: Michal Zetel
Produkce: Anna Kočová (AV)
Scénografie a kostýmy: Eliška Drastíková
Zvuk: Jan Smutný
Fotodokumentace: Terezie Fojtová

Hrají: Petra Benediktyová, Eliška Horňáková, Míma Krajčová, Lucia Mária Lukačková, Marek Viteker, Alexandra Vostrejžová

Smyčcové kvareto hraje ve obsazení: Barbara Tolarová/ Antonina Tyshko, Kristýna Jungová, Klára Kunz Hegnerová, Katarína Madariová/ Dagmar Barašová.

Premiéra 3. 2. 2022