Zdroj: http://divadlonaorli.jamu.cz/index.php?a=archiv-aktualit/cotatcha-orchestra-bigbandova-elektronikaVydáno: 6.10.19.Autor: Kamila Murlová

Cotatcha Orchestra - Bigbandová elektronika

Cotatcha Orchestra - Bigbandová elektronika

Jedinečné kompozice šité přímo na míru orchestru a jeho sólistům v kombinaci s ambientní elektronickou hudbou. To je nový projekt Cotatcha Orchestra, který tento big band představí  6. listopadu v brněnském Divadle na Orlí.  

Šestnáctičlenné těleso se tentokrát vydá do zcela - v bigbandové tradici - neprobádaných vod, kdy sílu a plnost zvuku, který nabízí velký bigbandový orchestr, propojí s prvky ambientní elektroniky. Program, na jehož začátku stál magisterský projekt kapelníka Jiřího Kotači, dozrál postupem času do své nynější podoby, v níž se autoři hudby zaměřili na využití široké palety nástrojových možností a improvizačních dovedností jednotlivých hráčů. Na koncertu zazní zejména skladby z pera pianisty souboru Martina Konvičky, které doplní kompozice Jiřího Levíčka a kapelníka Jiřího Kotači.

Cotatcha Orchestra spojuje špičkové jazzmany z nejmladší české, slovenské a rakouské generace a pravidelně spolupracuje se zahraničními umělci formátu Ilji Reijngouda, nizozemského trombonisty a držitele Latin Grammy. Za dobu své existence odehrál celou řadu koncertů v tuzemsku i zahraničí a s úspěchem uvedl mnoho neotřelých programů. Koncerty big bandu jsou pravidelně nahrávány Českým rozhlasem.

 

 

Koncert se koná ve středu 6. listopadu 2019 od 20h. 

 

Vstupenky: 290,- Kč plné/ 145,- Kč studenti+senioři v předprodeji na GoOut.net a na pokladně Divadla na Orlí a v Informačním středisku JAMU, Novobranská 3 - ASTORKA.

 

VIDEO nahrávka skladby SARDANAPALM

 

Obsazení:
 
Marek Kotača - soprán, alt saxofon, klarinet
Radek Zapadlo - alt saxofon, klarinet
Ondřej Klímek - tenor saxofon, klarinet
Rostislav Fraš - tenor saxofon, klarinet, flétna
Radim Hanousek - baryton saxofon, basklarinet
 
Matthias Zeindlhoffer - trombon
Jan Galia - trombon
Ivan Melin - trombon
Michal Motýl - bastrombon
 
Jan Kozelek - trumpeta, křídlovka
Jaroslav Konečný - trumpeta, křídlovka
Jan Přibil - trumpeta, křídlovka
Jiří Kotača - trumpeta, křídlovka
 
Kamil Slezák - bicí
Peter Korman - kontrabas
Martin Konvička - piáno