Zítra to spustíme (historická meditace o pěti dějstvích)

Václav Havel
Činohra

Hra Václava Havla o noci před vyhlášením samostatného československého státu, o snech a nadějích jednoho z jejích zakladatelů Aloise Rašína, ale také o nočních můrách, v nichž se zjevují předzvěsti dalšího politického vývoje mladé republiky. 

Autor hru napsal po téměř dvaceti letech zákazů na konkrétní objednávku Divadla na provázku pro scénickou revue  ROZRAZIL - 1988 ( O DEMOKRACII). Sám ji charakterizoval jako jakousi historickou rekonstrukci opřenou o autentické texty, leccos však bylo trochu parafrázované, domyšlené, přidané, či zhuštěné. Inscenací se pokusíme současnými divadelními prostředky připomenout sté výročí republiky, klíčovou   roli  Aloise Rašína v říjnu 1918, rovněž pak autora textu Václava Havla i významný a odvážný divadelní a občanský  počin Divadla na provázku a HaDivadla uvedením textu v r. 1988. Hrají studenti absolvujícího ročníku muzikálového herectví doc. Sylvie Talpové a prvních ročníků činoherního a  muzikálového herectví  Divadelní fakulty. 

Režie: Ivo Krobot

Scénografie a kostýmy: Rostislav Pospíšil

Hudba: Zdeněk Kluka

Hudební nastudování: Dada Klementová, Daniel Rymeš

Pohybová spolupráce: David Strnad, Ladislava Košíková

Produkce: Marek Hebelka

Zvuk: Dalibor Chvátal

Jevištní technika: Vojtěch Fišera

Fotodokumentace: Nikola Minářová -----  FOTOGALERIE PŘEDSTAVENÍ ZDE

Tisková zpráva JAMU k premiéře inscenace ke stažení ZDE

Recenze Petra Klarina online - ZDE

 

Premiéra: čtvrtek 18. 10. 2018

Reprízy: pá 19.10., so 27.10., út 30.10., st 31.10. čt 1.11., čt 13.12., pá 14. 12., po 7.1., út 8.1., út 12.2., st 13.2., st 24.4.

 

Vznik představení podpořili: 

Výročí 100 let republiky ART REKLAMA Pivovar Hauskrecht

 

print Formát pro tisk

Kategorie: Repertoár