Redbridge Adult Theatre Workshop - představení v rámci festivalu SÍTKO 2017

Redbridge Adult Theatre Workshop - představení v rámci festivalu SÍTKO 2017

Již 15. ročník festivalu Sítko, který organizuje Ateliér divadla a výchovy na Divadelní fakultě JAMU, se letos bude konat ve dnech 27. 5. – 30. 5. 2017 v prostorách DIFA JAMU a Divadla na Orlí.

Cílem festivalu Sítko je především setkání současných, minulých a budoucích studentů Ateliéru divadla a výchovy, ale také odborníků a dalších zájemců z oblasti Divadelní výchovy. Dochází zde k prezentaci výstupů vzniklých na Ateliéru v uplynulém roce (bakalářských projektů, magisterských inscenací či projektů jednotlivých ročníků a studentů). Festival taktéž nabízí prostor pro prezentaci amatérských souborů vedených ateliérovými absolventy. V neposlední řadě nabízí festival místo pro intenzivní setkání, konfrontace, sdílení zkušeností a diskuze o problematikách, které se divadla a výchovy bezprostředně týkají.

V Divadle na Orlí vystoupí vzácný host festivalu – anglický soubor Redbridge Adult Theatre Workshop

RATW byl zformován v Redbridge Drama Centru Keithem Homerem v roce 1993. Herci jsou místní amatéři, kteří mají zájem tvořit divadlo. Každé úterý večer pracují na divadelních dovednostech. Tímto způsobem tvoří jednu inscenaci ročně. Zapojit se do skupiny může každý (žádné konkurzy), ale zásadní je následná zodpovědnost vůči projektu a souboru.
RATW se specializuje na divadelní kusy pro velký soubor a pracuje plynule prostřednictvím dílen. Jakmile inscenace začne mít svůj vlastní tvar, proces hledání je nahrazen více přísnějším procesem zkoušení.

V pondělí 29. 5. ve 19.30 uvede inscenaci

The Passion / Pašije

Autor: Keith Homer

Režie: Keith Homer a Liam Noble

Scénografie: Keith Homer and Liam Noble

Inscenace Pašije (The Passion) je jednoduše převyprávěním života Ježíše Krista. Jedná se o divadelní inscenaci založenou na příběhu oproštěnou od velké scény (používá se pouze pár rekvizit).
Kostýmem je každodenní oblečení a kufry, se kterými 24 herců přijelo do České republiky, jsou sjednocené, aby mohly tvořit tvary a prostředí. Cílem inscenace je říct několik velice známých příběhů zajímavou a obrazotvornou formou.

Více informací na http://sitko.jamu.cz

vstupné zdarma, rezervace na vstupenky.jamu.cz

print Formát pro tisk

Kategorie: Archív aktualit