Předprodej abonmá na sezónu 2019/2020 bude zahájen 2.9.

PŘEDPLATNÉ NA SEZÓNU 2019-2020 NA SCÉNÁCH DIVADELNÍ FAKULTY JAMU BUDE V PRODEJI od 2. 9. do 31. 10. 2019

 

Nabízíme celkem 5 činoherních představení studentů DF JAMU

 

 •  POPRASK NA LAGUNĚ

  Carlo Goldoni
  Překlad: Jaroslav Pokorný
  Režie: Aleš Bergman

 

Goldoniho hra se stále znovu objevuje na jevištích nejrůznějších divadel, a to už déle než 250 let. Tři holky a tři kluci vytvářejí tři milenecké páry. Pojí je vzájemné sympatie, obdiv, láska… Nic však není na světě stálého – stačí maličkost a je po sympatiích i po lásce. A jak byli předtím do sebe zamilovaní, teď zuří, jsou tvrdohlaví, neschopni slyšet argumenty nebo odpustit – a strhnou kvůli zlomyslným drbům pořádný poprask. Vypadá to beznadějně. Nakonec se ovšem všechno vyřeší a ti, kdo si jsou souzeni, se k sobě zase dostanou, aby se mohlo skončit, jak se sluší a patří: třemi svatbami.


 • OPILÍ

  Ivan Vyrypajev
  Překlad: Tereza Krčálová 
  Režie: Petr Akimov

 

Jeden večer a několik lidí, kteří nevědí, jak dál nakládat se svým životem. Až ve stavu těžké opilosti se jim najednou začne vše vyjasňovat. A možná někdo z nich najde i Ježíše Krista. Tragikomedie současného ruského autora Ivana Vyrypajeva.

 

 • V.E.M.! ANEB ZROZENÍ TRAGÉDIE Z DUCHA DOBY

  Jakub Kostelník

  Režie: J. A. Pitínský

 

Zakladatel biomechaniky, divadelní revolucionář, který osvobodil ruské divadlo od Stanislavského. Symbol rozkvětu a pádu ruské avantgardy. Dítě revoluce, které ona sama pozřela, nebo oběť doby? Může mít umění poplatné režimu dlouhodobou relevanci, nebo je jen politickým nástrojem se spotřební lhůtou? Divadlo jako obraz, herec jako barva na plátně. Vsevolod Emiljevič Mejerchold - temná a rozporuplná zákoutí tohoto fenoménu ruského divadla prozkoumává inscenace podle scénáře brněnského básníka Jakuba Kostelníka v režii J. A. Pitínského.


 • VELKÝ GATSBY

  Rebekka Kricheldorf podle F. Scotta Fitzgeralda
  Překlad: Michal Kotrouš
  Režie: Jiří Liška 

 

O jednom sousedovi, který snil sen a pořádal večírky. Jay Gatsby se žene za dokonalým obrazem sebe sama a nevidí přitom doleva ani doprava. Klasický příběh americké literatury dvacátého století ze Západního a Východního Vejce.

 

 • RADĚJI ZEŠÍLET V DIVOČINĚ

  Olívia Fantúrová, Jakub Molnár a kolektiv podle Aleše Palána a Jana Šibíka
  Režie: Olívia Fantúrová

 

",Nevěř nikomu, kdo by ti říkal, že člověk může bejt sám šťastnej' – to mi Mirek říkal s takovou jiskrou a rozjasněnou tváří, že vůbec nevím, co tím myslel." (Aleš Palán)

Jestli existuje společenský okraj, tak oni žijí na okraji okraje. To, co se děje u nás, je rozhodně nemůže rozházet. Jiná je romantická představa od všeho utéct, jiná natrvalo zůstat a svoje ústraní naplno prožívat. Medializace izolace, nostalgie, retroutopie, retrománie, adorace v maringotkách – Raději zešílet v divočině se podle ankety Lidových novin stala publikací roku 2018 a jednou z komerčně nejúspěšnějších knih. Proč jsou rozhovory se šumavskými samotáři bestsellerem v "civilizované společnosti"?

 

 

Změna programu vyhrazena

 


 

Předplatné bude v prodeji: 

- na pokladně STUDIA MARTA (Bayerova 5) každé úterý od 16 do 19 hodin

- na pokladně DIVADLA NA ORLÍ (Orlí 19) každý čtvrtek od 16 do 19 hodin

- v Informačním středisku JAMU (Novobranská 3) v dopoledních hodinách 8.30 – 12.00 od pondělí do pátku

 

CENA 400,-Více informací: divadlonaorli.jamu.cz a www.studiomarta.cz

print Formát pro tisk

Kategorie: Archív aktualit