Baroko napříč Evropou aneb Když Evropa tančila menuet

Baroko napříč Evropou aneb Když Evropa tančila menuet

Mezinárodní taneční projekt souboru ALLA DANZA BRNO – BAROQUE, který divácky atraktivní scénickou formou představí tance, hudbu, módu a leckdy i šťavnaté zákulisí nejvyšších společenských vrstev Evropy v období baroka.

V první části se představí barokní společenské tance z evropských královských dvorů a divadelní tance z barokních oper přelomu 17. a 18. století v tzv. poučené interpretaci a v autentických dobových oděvech. Zastoupena bude Francie, Itálie, Španělsko, Anglie, Uhry  i Rakouský dvůr. To vše v podání uměleckých souborů Alla Danza Brno – Baroque z České republiky, Fringia ze Slovenské republiky a Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego z Polska.

 ALLA DANZA BRNO - La Folia

Po přestávce bude ve druhé části k vidění scénické taneční představení souboru ALLA DANZA BRNO – BAROQUE Les ballet des éléments aneb V moci živlů“ s živým hudebním doprovodem. Magicky uhrančivé tanečně-dramatické vystoupení vycházející z původního barokního námětu o kouzelnici Armidě, kde čtyři přírodní živly (oheň, voda, země a vzduch) ožívají a poslušně následují svou velitelku… Kostýmní výpravou a gestikou toto představení přibližuje teatrální výpravnost velkolepých barokních „opéra-ballet“ oblíbených zejména ve Francii na dvoře Ludvíka XIV. Barokní hudební doprovod Capella Antiqua Brunensis (pod vedením Richarda Závady) a zpěv Ivana Pavlů (soprán).

 Alla Danza Brno - V moci živlů

 

Představení v Divadle na Orlí se uskuteční v sobotu 9.12. od 16.00 a od 19.00 

Předpokládaná celková délka i s přestávkou cca 110 minut.

 

CENA: 200 Kč plné vstupné, 150 Kč sleva studenti a důchodci. 

Rezervace on-line na http://vstupenky.jamu.cz/


 

Projekt završuje celoevropský "Císařský rok 2017" připomínající 300. výročí narození Marie Terezie a souvztažné české národní téma "Baroko všemi smysly" vyhlášené agenturou CzechTourism. Navazuje na projekt Centrály cestovního ruchu - Jižní Morava "Baroko na každém kroku".


Záštitu nad projektem přijala ředitelka Centrály cestovního ruchu - CzechTourism, doc. Ing. Monika Palatková, Ph.D., a ředitelka Centrály cestovního ruchu - Jižní Morava, Mgr. Zuzana Vojtová.

Záštitu nad představením převzal děkan Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, prof. PhDr. Milan Pol, CSc.

Tento projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna a Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

 

Alla Danza Brno                 FF MUNI           

 Informace:info@alladanza.cz, www.alladanza.cz, www.facebook.com/adbaroque

print Formát pro tisk

Kategorie: Archív aktualit